Silifke Havadis

Silifke’de Kurban Pazarı Hazırlığı

Genel

Ayşe ÖNEL EREN 2289 Kez Görüntülendi 0

Silifke’de Kurban Pazarı Hazırlığı

Kurban bayramına sayılı günler kala Silifke Belediyesi tarafından canlı hayvan satış yerinde hazırlık çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi.

Silifke Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Mukaddem mahallesi Becili semtinde kurulacak canlı hayvan satış yerinde, hem satıcıların hem de kurbanlık alacak olan vatandaşların rahat ve hijyenik bir şekilde alışverişlerini yapabilmeleri için bir dizi çalışmaların yürütüldüğü açıklandı.

Vatandaşların rahat ve hijyenik bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için belediye olarak bir dizi tedbir ve önlem aldıklarını açıklayan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “Belediye olarak Mukaddem mahallesi Becili mevkiinde kurulacak olan canlı hayvan satış yeri ile ilgili olarak zabıta müdürlüğü ekiplerimiz çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmayla birlikte kurban satışı yapacak olan esnafların yerlerinin belirlenmesinin yanı sıra korona virüs tedbirleri kapsamında satış yerlerinde uyulması gereken kurallarda ele alınmaktadır. Pazar alanında satış yapacak olan esnaflar ve kurbanlık almak için gelen vatandaşların ateş ölçümü, maske kullanımı ve ellerin dezenfekte edilmesi konularında ise her zaman olduğu gibi bu süreçte de hassasiyet göstereceğiz. Belediye olarak canlı hayvan satış yerinde esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek diğer hizmetleri de yine belediye olarak biz yerine getirmeye devam edeceğiz. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz de, kurban bayramı süresince satış ve kesim alanlarında vatandaşların, huzurlu, güvenli ve korona virüs tedbirlerinin sağlandığı ortamlarda bayram geçirmeleri için görev başında olacak” dedi.

Yorum Yap

Düşüncelerini Alalım?

* E-Posta adresiniz ve telefon numaranız hiçbir yerde yayınlanmaz. Sadece gerektiğinde sizinle iletişim kurmak için kullanılır.

UYARI Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan, içerikle ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.