Silifke Havadis

Silifke'nin İl Olması İçin Çalışmalar Başladı!

Güncel

Silifke Havadis 4732 Kez Görüntülendi 0

Silifke'nin İl Olması İçin Çalışmalar Başladı!

Belediye Başkanı Altunok, “Silifke’miz il Olmalıdır”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, ilçede bulunan siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile yaptığı toplantıda, Türkiye’de il olacak ilçeler arasında Silifke’nin mutlaka olması gerektiğinin altını çizdi.  Başkan Altunok, “Yıllar önce Silifkelilerin elinden alınan illik hakkı geri verilmelidir” diyerek yetkililere de seslendi.

Göksu Otelde düzenlenen toplantıda konuşan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “Silifkeliler olarak yıllarca özlemle beklediğimiz ve hak ettiğimizi düşündüğümüz il olma fırsatını yeniden yakaladık. Şu anda il sayısı artırılacaksa Silifke’miz ilk adaylardan biridir ve il olmalıdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin Türkiye’de il sayısını artırma kararı cumhur ittifakı bir ilçe belediyesi olarak bizleri son derece sevindirmiştir. Tarihi ve turistik yerleri ile, deniz ulaşımı ile, tarım ürünleri ile, sanayi ürünleri ile Doğu Akdeniz’de petrol ve doğal gaz araştırmalarında kullanılan Fatih, Kanuni ve Yavuz isimli sondaj gemilerimizin de İlçemize bağlı İncekum mevkiinde yer almasının yanı sıra Akkuyu Nükleer Güç Santralinin de ilçemizde bulunması il olmamız konusunda en büyük sebeplerimizin başında yer almaktadır. Bu yüzden Silifkeliler olarak il olmaya hem talibiz hem de elimizden alınan illik hakkımızın geri verileceğini ümitle bekliyoruz. Bu düşüncede olan tüm Silifkeli hemşehrilerimiz, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, mahalle muhtarlarımız ve bizlerin il olma istek ve çabalarının da TBMM’ne taşınmasında en büyük destekçimiz olarak ta  Mersin Milletvekillerimizi görmekteyiz. Ben buradan sesleniyorum, ‘Silifke’miz ya il olacak, ya il olacak’. İl olmak için gerekli her türlü şartları bünyesinde barındıran Silifke’miz bir an evvel il olmalıdır. Silifke’mizin il olması bir lütuf değil yıllar önce elinden alınan hakkın da geri teslimi olacaktır. Bugün siz değerli halkımız, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız, belediye meclis üyelerimiz ve basın mensuplarımızla birlikte başlattığımız bu çalışmanın hayırlı bir sonuca ulaşacağına inanıyorum. Silifke’mizin il olması  komşu ilçelerimiz Anamur, Mut, Gülnar, Aydıncık ve Bozyazı’nın yanı sıra komşu ilimiz olan Karaman’a da büyük faydalar sağlayacaktır. Önümüzdeki günlerde Silifke’mizin il olması ile ilgili olarak çalışmalara daha da ağırlık vereceğiz. Bu başarıyı yine sizlerle birlikte yakalayacağımıza inanıyorum. Mücadeleyi elden bırakmayalım, Silifke’miz il olmalıdır, bu konuda tüm Silifkeli hemşehrilerimi bizlere destek olmaya davet ediyorum” diyerek il olmaya aday Silifke ile ilgili hazırladığı bir dosyayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, Mersin Milletvekillerine ve ilgili kurumlara  ulaştıracağını da duyurdu.  

Toplantıda ayrıca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, MHP İlçe Başkanı Levent Nogay, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Akan, bazı muhtarlar ve diğer sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de yaptıkları konuşmalarda Silifke’nin il olması kararına tam destek verdiklerini belirterek yıllar önce elinden alının Silifke’nin illik hakkının mevcut hükümet tarafından tekrar iade edilmesinin zamanının geldiğini da hatırlattılar.

Silifke'nin İl Olması İçin Çalışmalar Başladı! (2)

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok tarafından düzenlenen toplantıya MHP İlçe Başkanı Levent Nogay, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Akan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Temur, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Zahide Doğan, Kamu-Sen Başkanı İbrahim Atalay, Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ahmet Turgut, Kent Konseyi Başkanı Vehbi Kadıoğlu, Organize Sanayi Bölge Müdürü Faki Gürsoy, Taşeli Kadın Kooperatifi Başkanı Yeşim Altun, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri, diğer sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yerel ve ulusal basın mensupları katıldılar.

Silifke'nin İl Olması İçin Çalışmalar Başladı! (3)

 

Yorum Yap

Düşüncelerini Alalım?

* E-Posta adresiniz ve telefon numaranız hiçbir yerde yayınlanmaz. Sadece gerektiğinde sizinle iletişim kurmak için kullanılır.

UYARI Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan, içerikle ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.