Silifke Havadis

Festival, Mabel Matiz'le Coşkulu Başladı

Silifke Festivali

Ayşe ÖNEL EREN 11366 Kez Görüntülendi 0

Silifke’de 20-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında kutlanacak olan 44. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali törenle başladı.

20-25 Mayıs tarihleri arasında 44.'sü düzenlenen etkinlik ilk gününde renkli görüntülere sahne oldu. Atatürk Anıtına kültür haftası çelengi sunulmasının ardından şehir stadyumu’ndan festival etkinliklerinin yapılacağı Anıt Meydanı Yeni Festival alanına kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Vatandaşlar kortej yürüyüşüne yoğun bir katılım gerçekleştirirken cadde boyunca esnaflar ve vatandaşlarda alkışlarla destek vererek, İzmir Marşı ve Onuncu Yıl Marşı söylediler.

Göksu Parkı Festival Alanında gerçekleştirilen açılış törenine Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, CHP Mersin Milletvekilleri Hüseyin Çamak ve Serdal Kuyucuoğlu, Almanya Kardeş Şehir Bergkamen Belediye Başkanı Roland Schaefer ve yardımcıları, oda başkanları, dernek başkanları, daire müdürleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SİLİFKE HALKI MABEL MATİZ'LE COŞTU

Müziğin sevilen ismi Mabel Matiz, 44. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivalinin ilk gecesinde sahne aldı. Son albümü “Gök Nerede” ile müzik dünyasına damgasını vuran ve hemen hemen her şarkısı hit olan Mabel Matiz, Silifkelilere verdiği konseriyle muhteşem bir performans sergiledi.

Mabel Matiz, Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivalinin ilk gecesinde sevenleriyle buluştu. Konser alanını hınca hınç dolduran müzikseverler, gece boyunca tüm şarkılara hep birlikte eşlik etti.

"SAHNEDE VE SİZ SICAK SİLİFKELİLERLE OLMAK ÇOK GÜZEL!"

Silifke’de konser vermekten çok büyük mutluluk duyduğunu belirten Mabel Matiz, “44. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivalimiz kutlu olsun. Burada ve Silifke’nin siz sıcak insanlarıyla bir araya gelmek çok güzel. Bizleri buluşturan Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Turgut’a çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Mabel Matiz, konser alanını saatler öncesinde dolduran hayranlarına ilk albümünden bu yana en sevilen şarkılarını seslendirdi. Sanatçı Mabel Matiz’e konser sonrası Silifke Belediyesi Kültür Müdürü Üstün Zayim tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.

Yorum Yap

Düşüncelerini Alalım?

* E-Posta adresiniz ve telefon numaranız hiçbir yerde yayınlanmaz. Sadece gerektiğinde sizinle iletişim kurmak için kullanılır.

UYARI Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan, içerikle ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.