Silifke Havadis

Festival Hazırlıkları Başladı

Güncel

Ayşe ÖNEL EREN 14367 Kez Görüntülendi 2

Festival Hazırlıkları Başladı

Silifke Belediye Başkanı Turgut, bu yıl 44.’sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali öncesi, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, bu yıl 44.’sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali öncesi, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Turgut, basın mensuplarının festival ile ilgili talep ve düşüncelerini de değerlendirdi.

Silifke Müzik ve Folklor Festivalinin bu yıl daha coşkulu ve dolu dolu geçeceğini açıklayan Başkan Mustafa Turgut, “Her yıl olduğu gibi bu yılda gerek basın mensuplarımızın gerekse her kesimden vatandaşlarımızın görüş ve fikirlerini alarak güzel bir hazırlık çalışması yaptık.

Festivalimizi bu yıl yine 20-25 Mayıs tarihleri arasında kutlamayı planlıyoruz. Thailand, Ukrania, Georgia, KKTC, Silivri, Bergama, Arhavi, Türkiye Folklor Kurumu, Tubil, Ankafem, Afagder, Mersine gibi yurt içinden ve yurt dışından birçok halk dansları topluluğu festivalimize renk katacaklar.

Bunun yanında festival kapsamında kurulan çadırlarla ilgili bazı düzenlemeler getirdik. Kıl çadırların yöremize özgü eşyalarla kurulmasını, yöresel yemek ve meyvelerin daha ağırlıklı satılması ve ikram edilmesi konusunda çalışmalarımız oldu.

Ayrıca hafta boyunca sergi açılışları, tiyatro gösterileri, basketbol turnuvaları, halk oyunları gösterileri, avcılık ve atıcılık yarışları, Türk pop ve Türk halk müziği yarışmaları, belediye fasıl grubu konserleri, batırık yarışması, heykel sempozyumu ve satranç turnuvaları gibi çeşitli etkinlikler yer alacak olup festivalimizin her akşamında, birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak”

“44 YILDIR KUTLAMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Silifke'de kültür coşkusunun en iyi şekilde yaşanacağını sözlerine ekleyen Başkan Mustafa Turgut, "Her yıl kutladığımız ve geleneksel hale getirdiğimiz 44. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivalimiz, bu yılda halkımıza açık ve ücretsiz olacaktır.

Bir Yörük yurdu olan Silifke'mizde 1974 yılından beri kültür değerlerimizi yaşatmak, canlı tutmak ve bunu yurt içinden ve yurt dışından gelen insanlara tanıtmak için festivaller yapıyoruz. 1974 yılında Müzik ve Folklor Festivali olarak başlayan ve 44 yıldır başarılı bir şekilde kutladığımız festivalimizi bu yılda en iyi şekilde gerçekleştirmenin heyecanını ve coşkusunu yaşamaktayız.

Göreve geldiğimiz andan itibaren sanatın, kültürün, sporun ve barışın kenti olma yolunda başarılı hizmetler gerçekleştirdik. Bu hedefte ve yolumuzda her geçen gün şevkle, heyecanla ve gururla yürümeye devam edeceğiz. Yaklaşık 3000 yıllık tarihe ve eşsiz güzelliklere sahip olan Silifke’mize en iyi hizmetleri sunmak, benim ve mesai arkadaşlarım için büyük bir onur olmaya devam edecektir.

Bütün halkımızı 20-25 Mayıs tarihleri arasında kutlayacağımız Uluslararası Müzik ve Folklor Festivalimize bekliyoruz” 

Yorum Yap

Düşüncelerini Alalım?

* E-Posta adresiniz ve telefon numaranız hiçbir yerde yayınlanmaz. Sadece gerektiğinde sizinle iletişim kurmak için kullanılır.

UYARI Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan, içerikle ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar

    sedat peker

    İnşaAllah festival boyu yağmur yağar.

    süleyman  şeker

    1_ silifke festival esnafı haricinde dışardan gelen esnaf niye alınmıyor. Bu bölgesel ayrımcılık olmuyormu 2_şimdiye kadar böyle dandik sanatcı topluluğu festivalda olmadı biz mersinde oturan silifkeliler olarak gelmiyoruz kendi kendinize çalın oynayın