Silifke Havadis

Silifke'de Yazarlar Okurlarıyla Buluştu

Silifke

Silifke Havadis 8422 Kez Görüntülendi 0

Yazarlar ile okuyucuların bir araya geldiği Silifke 2. Edebiyat Festivalinin ilk gününde, yazarlar Neslihan Önderoğlu, İnci Aral ve Şükrü Erbaş kitaplarını imzaladı. Okuyucularının ve sevenlerinin yoğun ilgi gösterdiği imza etkinliğinde, yazarlar söyleşileriyle büyük beğeni topladılar.

Kültür ve sanat etkinlikleriyle her geçen gün ayrı bir değer kazanan Silifke, gerçekleştirdiği festivallerle ve sosyal etkinliklerle, vatandaşların beğenisini kazanmaya devam ediyor. Belediye tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Edebiyat Festivali kapsamında stantlar açılarak, kitap tanıtımları ve satışları sürüyor. Kitap tanıtımları ve satışlarının yanı sıra birbirinden değerli yazarlar, okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor. Yazarlar bir taraftan kitaplarını imzalarken diğer taraftan da söyleşileriyle okuyucularına okumanın önemini ve kitapla ilgili merak edilen soruların cevaplarını yanıtlıyor.

 “KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”

Belediyelerin, şehirleri daha yaşanabilir hale getirmek için kentin fizikî, sosyal ve kültürel estetiğine ait hizmetleri gerçekleştirmekle sınırlı kalmadığını belirten Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Silifke tarihine, kültürüne ve doğal güzelliklerine her zaman sahip çıkmış bir ilçedir. Kentimizin bu güzellikleri yanında modern ve çağdaş bir şekilde büyümesini istiyoruz. Yapmış olduğumuz şenlikler, festivaller, sosyal ve kültürel etkinliklerle bu zenginliğimizi tüm dünyaya duyurmaya çalışıyoruz. Gerçekleştirmekte olduğumuz 2. Edebiyat Festivalimizde birbirinden değerli konuklarımızı ağırlamaya devam edeceğiz. Yazarlarımızı, kendilerini sanata ve kültüre adamış değerli konuklarımızı ağırlamaktan da büyük mutluluk duyuyoruz.

Yapmış olduğumuz sosyal etkinlikler, şenlikler ve festivallerle Silifke’yi hareketlendirmeye ve canlandırmaya devam edeceğiz. Kültür ve sanata verdiğimiz destek ve bu iki sahada geliştirdiğimiz birçok proje ile artık kentimiz, kültür üreten ve bunu geleceğe aktaran önemli bir birikime kavuşmuştur. Edebiyat Festivalimizde emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yap

Düşüncelerini Alalım?

* E-Posta adresiniz ve telefon numaranız hiçbir yerde yayınlanmaz. Sadece gerektiğinde sizinle iletişim kurmak için kullanılır.

UYARI Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan, içerikle ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.