Silifke Havadis

Şehit Haberi Birilerini Rahatsız Etti!

Ayşe ÖNEL EREN 14468 Kez Görüntülendi 1

Selamünaleyküm. Öncelikle Yüce Türk Milleti'nin başı sağ olsun, şehitlerimiz var. Birazdan anlatacağım konuyu yazıya dökmeden önce ekip olarak çok düşündük. Sonuç olarak, bu durumdan Silifke Halkı'nın haberi olması gerektiği kanaatine vardık ve bu durumu yazıya dökmek bana kaldı. Konuya geçmeden önce yaptıklarımızla ilgili birkaç noktaya..

Selamünaleyküm.

Öncelikle Yüce Türk Milleti'nin başı sağ olsun, şehitlerimiz var.

Birazdan anlatacağım konuyu yazıya dökmeden önce ekip olarak çok düşündük. Sonuç olarak, bu durumdan Silifke Halkı'nın haberi olması gerektiği kanaatine vardık ve bu durumu yazıya dökmek bana kaldı.

Konuya geçmeden önce yaptıklarımızla ilgili birkaç noktaya değineceğim.

Silifke Havadis olarak Silifke ve çevresindeki haberleri sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bunun için ise elimizden geleni yaptığımızı fark ettiğinizi düşünüyorum. Bilmeyenler için yine de neler yaptığımıza değineceğim.

Yaptığımız haberleri, özellikle en önemlilerini daha geniş kitlelere duyurmak için sosyal medyayı aktif kullanıyoruz. Özellikle Facebook üzerinde bulunan Silifke ile alakalı topluluklarda haberlerimizi paylaşmaya özen gösteriyoruz. Bu topluluklardan bir tanesi de Silifke isimli sayfa ve bu sayfa ile ilgili yaşadığımız olayı anlatacağım. Hatta olay demeyeyim, Şehidimiz Barbaros Yılmaz'a yapılan bir saygısızlık olarak görüyoruz biz bu durumu.

Dün (29 Ekim) Barbaros kardeşimizin şehadet haberi bize ulaşır ulaşmaz bunu haber olarak yayınladık ve sosyal medyada paylaştık. Bugün (30 Ekim) sabah saatlerinde şehidimiz ile ilgili önemli bazı bilgiler bize ulaştı. Öğrendiğimiz bu bilgi şehidimizin yüreğimizi dağlayan hayat hikayesiydi.

Haberciliğin gereği olarak öğrendiğimiz bu bilgileri de düzgünce haberleştirdik ve yayınladık. Sonrasında sosyal medyada paylaşımlar yaptık.

Son olarak yukarıda bahsettiğim Silifke isimli sayfada paylaşım yaptıktan sonra bu haberi o sayfada başa tutturmayı düşündük. En azından bir kaç kişi daha şehidimizle ilgili haberi okuyabilir, acımızı paylaşabilir düşüncesiyle..

Haberi başa tuttururken otomatik olarak daha önceden başa tutturulan gönderi (mersinemlak.org adlı bir siteye ait emlak ilanı) o bölümde görünmez oldu.

Aradan henüz bir kaç saat geçmişti ki, bahse konu sayfanın yöneticilerinden biri veya bir kaçı emlak ilanı yerine  şehidimizin hayat hikayesinin sayfanın başında olmasından rahatsız olmuş. Silifke Havadis Profil Hesabı, Silifke sayfasının yöneticiliğinden çıkarılmış ve aynı zamanda sayfada bulunan tüm paylaşımlarımız da sayfadan silinmiş.

Bu durumu fark eder etmez sayfaya mesaj yoluyla durumu sorduk. Aldığımız cevap bizi daha da şaşırttı. Çünkü bize söylenen genel hatlarıyla şu oldu: "takipçiler paylaşımlarınızdan rahatsız oluyor, silifke ile ilgili paylaşım yapmıyorsunuz"

Adı dahi Silifke Havadis olan bir internet sitesi nasıl Silifke ile ilgili paylaşım yapmıyor olabilir acaba siz söyleyin. Ayrıca özellikle son 45 günde 3 şehit vermiş bir ilçede yaşayan hangi vatandaş bu paylaşımlardan rahatsız olmuş olabilir?

Buradan soruyorum: Silifke Havadis'in yaptığı haberlerden ve paylaşımlardan rahatsız olan her hangi bir kimse var mı? Eğer varsa adresimiz İletişim sayfamızda yazıyor. O kişi her kimse bizzat yüz yüze görüşmek isteriz.

Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum. Ben ve ekibim normal paylaşımlarımızın kaldırılmasını çok fazla önemsemiyoruz. Bizi üzen, Şehidimizle ilgili paylaşımın kaldırılması.

Bu kadar mı rahatsız etti sizi o gönderi?

Vatanı için canını veren bir yiğidin hayat hikayesinin yer aldığı bağlantı kaldırdığımız emlak ilanından daha mı önemsiz?

İsmini bilmediğim yönetici arkadaşa hitaben; bu soruları kendinize sormanızı rica ediyorum.

Yorum Yap

Düşüncelerini Alalım?

* E-Posta adresiniz ve telefon numaranız hiçbir yerde yayınlanmaz. Sadece gerektiğinde sizinle iletişim kurmak için kullanılır.

UYARI Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan, içerikle ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar

    Servet yildiz

    Ben van da Uzm cvs um silifkeliyim çok ayip etmiş silen arkadaş demekki emlak ilanı daha öönemliymiş inşallah o arkdas yaşamaz böle bi acı