Silifke Havadis

Altunok, Hıdırellez Bayramını Kutladı

Güncel

Silifke Havadis 1717 Kez Görüntülendi 0

Altunok, Hıdırellez Bayramını Kutladı

Belediye Başkanvekili Altunok, ’Hıdırellez’ bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Türk dünyasının kültür, gelenek ve göreneklerinden olan baharın müjdeleyicisi ile baharın gelişi anlamına gelen ’Hıdırellez’ bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Adetlerin milleti oluşturan yapı taşları arasındaki harç konumunda olduğunu ifade eden Başkanvekili Altunok,  kültürel değerlerin korunup, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasının bir zorunluluk olduğunun altını çizdiği mesajında; "Milletlerin oluşmasında kültürlerin yeri ve önemi büyüktür. Kültürleri oluşturan önemli unsurların başında ise gelenek görenek, töre ve inançlar gelmektedir. Türk dünyasında baharın gelişi anlamına gelen hıdırellez de bunlardan biridir. Hıdırellez olarak bilinen inanca göre, Hızır ve İlyas Peygamberin yeryüzünde buluştuğu, baharın gelişini müjdeleyen gün olan Hıdırellez Bayramı, en güzel geleneklerimizden biridir. Geçmişle geleceğimiz arasında önemli bir köprü görevini yerine getiren bu önemli ve özel değerlerimizi gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarabilmekte hepimizin en büyük görevidir. Bizi biz yapan en küçük bir ayrıntının yaşatılması, kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılması nedeniyle bu tür kültür bayramları büyük önem taşımaktadır." dedi.

Kış mevsiminden çıkan insanların baharın gelişiyle rahatlayıp umutlarını tazelemesi birbirleri ile kenetlenmesi, saygı ve sevgi ile yaşamlarını sürdürmelerinin önemine vurgu yapan Silifke Belediye Başkanvekili Altunok, "Medeniyetler ve kültürler arasında hoşgörü olduğu sürece dünyadaki barış ve huzurun çok daha iyi olacağına inanıyorum. Karşılıklı sevgi saygı içerisinde sürdürülen yaşamlarda herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ’Hıdırellez Bayramı’nın hayırlı olmasını diliyor, birlik ve beraberliğe vesile olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Yorum Yap

Düşüncelerini Alalım?

* E-Posta adresiniz ve telefon numaranız hiçbir yerde yayınlanmaz. Sadece gerektiğinde sizinle iletişim kurmak için kullanılır.

UYARI Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan, içerikle ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.