Silifke Havadis

Silifke Belediyesi Kurban Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı

Yaşam

Ayşe ÖNEL EREN 6914 Kez Görüntülendi 1

Silifke Belediyesi Kurban Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı

Silifke Belediyesi, vatandaşların bayramı huzur ortamı içerisinde geçirmesi için gereken tüm tedbir ve önlemlerin alındığını açıkladı.

Silifke Belediyesi, vatandaşların bayramı huzur ortamı içerisinde geçirmesi için gereken tüm tedbir ve önlemlerin alındığını açıkladı. Kurbanlık hayvan satıcılarının ve kurban almaya gelen vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde hazırlanan hayvan pazarında zemin etüt çalışmaları, elektrik, su ve tuvalet ihtiyaçları konusunda gerekli önlemlerin alındığı belirtildi.

‘TEMİZ VE DÜZENLİ BİR ORTAMDA KURBANLIK ALIŞVERİŞİ YAPILMASINA GAYRET GÖSTERİYORUZ’

Kurban Bayramı öncesinde tüm vatandaşlara rahat alışveriş yapma imkânı sunmaya çalıştıklarını belirten ve hayvan pazarı yerinde incelemelerde bulunan Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Halkımızın temiz bir ortamda kurbanlık alışverişini yapmalarını istiyoruz.Özellikle ilçemizin yayla ve mahallelerinden getirilen büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların görücüye çıktığı hayvan pazarında hazırlıklarımız tamamlandı. Bölgemizin en fazla hayvan potansiyeline sahip olduğu bilinciyle hayata geçirdiğimiz Canlı Hayvan Pazarımızı, yaklaşan Kurban Bayramında eksiksiz bir şekilde faaliyete geçirip, bu bayramı rahat bir şekilde geçirmek istiyoruz.Bu çalışmalarımız sadece Silifke için değil bölgemiz içinde oldukça büyük önem arz etmektedir. Canlı hayvan pazarımızı geliştirip, kalıcı hale getirerek, ilçemiz ekonomisine katkı sağlanması da projelerimiz arasında yer almaktadır’’ dedi.

CADDE VE SOKAKLARDA KURBAN KESİMİ YAPILMAYACAK

Belediye ekipleri cadde, sokak veya parklarda kurban kesilmesine müsaade etmeyecek olup kurbanların sadece Silifke Belediyesi tarafından daha önce toplu kesim yerleri olarak belirlenen noktalarda veteriner hekim kontrolünde kesimlerine izin verilecek. Kendi bahçe ve özel arazisinde kurban kesimini gerçekleştirecek olan vatandaşlara da denetimler sonucunda çevre ve insan sağlığını gözetmek kaydıyla izin verileceği belirtildi.

Yorum Yap

Düşüncelerini Alalım?

* E-Posta adresiniz ve telefon numaranız hiçbir yerde yayınlanmaz. Sadece gerektiğinde sizinle iletişim kurmak için kullanılır.

UYARI Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan, içerikle ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar

    belediyemizi ve belediye başkanımızı tebrik ediyorum