Silifke Havadis

Altunok, "Silifke kır düğün salonuna kavuşacak"

Yerel

Silifke Havadis 2089 Kez Görüntülendi 0

Altunok, "Silifke kır düğün salonuna kavuşacak"

Belediye Başkanvekili Altunok, yapımı devam eden yazlık düğün salonunun bu yaz sezonunda hizmete gireceğini açıkladı.

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, belediye olarak Mukaddem Mahallesi Becili mevkiinde yapımı devam eden yazlık düğün salonunu bu yaz sezonunda Silifke ve Silifkelilerin hizmetine sunacaklarını açıkladı.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve ilçemizde de vatandaşları büyük bir tehdit altına alan Kovit- 19 salgınına karşı mücadeleye aralıksız devam ettiklerini belirten Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, ülkemizde ve ilçemizde yürütülen korona virüs salgını ile mücadeleden dolayı gecikmeli olarak devam ettikleri yazlık düğün salonu çalışmalarını yerinde inceledi. Yürütülen çalışmaları titizlikle en ince ayrıntılarına kadar takip eden Başkanvekili Altunok, bu alanda çalışmaların yaklaşan ramazan bayramı sonuna kadar tamamlanmasını istedi.

Altunok, "Silifke kır düğün salonuna kavuşacak" (2)

İlçede mevcut salonların ihtiyaca cevap verememesinin ardından belediye olarak halka yönelik yazlık bir düğün salonu yapmaya karar verdiklerini bildiren Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yürüttükleri çalışmalarla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Altunok açıklamasında, “İlçe halkımızdan gelen talep ve istekler doğrultusunda Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Plan ve Proje Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından ortaklaşa hazırlanan kır düğün salonu projemizi geçtiğimiz aylarda başlatmıştık. Yapım çalışmaları esnasında tüm dünyayı, ülkemizi ve ilçemizi büyük bir tehdit altına alan korona virüs salgını ortaya çıktı. Önce halkımızın sağlığı ve huzuru için ilçemizde belediye olarak korona virüsle mücadeleye devam ediyoruz. Bir yandan virüsle mücadele ederken diğer yandan da önceden yapımına başladığımız projelerimizin tamamlanması için tekrar çalışma alanlarımıza döndük. Eski belediye binamızın restore edilmesi, otizmli çocuklar yaşam merkezi ve kır düğün salonu gibi önemli projelerimizin bir an evvel bitirilmesi için çalışmalarımıza hız verdik. İlçemizde yaşayan halkımız yakınları ve çocuklarının düğün ve nişan törenlerini genellikle yaz aylarında yaptıkları için ilçede bulunan mevcut düğün salonları ihtiyaca cevap veremiyordu. Halkımızdan gelen istek ve talepler doğrultusunda mülkiyeti belediyemize ait Mukaddem mahallesi Becili mevkiinde yeni bir kır düğün salonu yapımına devam ediyoruz. İlk etapta yaklaşık 1000 kişi kapasiteli olacak kır düğün salonumuzda devam eden çalışmaları sık sık yerinde takip ederek, çalışmaların yaklaşan ramazan bayramı sonuna kadar bitirilmesi için talimatlarda bulundum. İşçisinden mühendisine kadar büyük bir özveri ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalar sonunda hem halkımız hem de Silifke’miz çok güzel bir salona kavuşacaktır. İlçemizde büyük bir eksikliğin giderileceğini ümit ederek başladığımız bu çalışma sonunda halkımızın iftihar edeceği bir salonu hizmete açacağız. İçerisinde büfe, gelin odası ve nikah odasının da yer aldığı yeni salonumuzu bir an evvel hizmete açmanın heyecanı içerisindeyiz” dedi.

Yorum Yap

Düşüncelerini Alalım?

* E-Posta adresiniz ve telefon numaranız hiçbir yerde yayınlanmaz. Sadece gerektiğinde sizinle iletişim kurmak için kullanılır.

UYARI Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan, içerikle ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.