Silifke Havadis

Zabıtadan Berber ve Kuaförlere Denetim

Yerel

Silifke Havadis 2214 Kez Görüntülendi 0

Zabıtadan Berber ve Kuaförlere Denetim

Silifke Belediyesi zabıta ekipleri, 11 Mayıs pazartesi günü yeniden faaliyetine başlayan berber ve kuaför salonlarını denetledi

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, zabıta ekiplerinin korona virüs salgını nedeniyle bir süredir kapalı olan ve 11 Mayıs pazartesi günü yeniden faaliyetine başlayan berber ve kuaför salonlarını denetlediklerini söyledi.

İlçe merkezi ve bazı mahallelerde faaliyet gösteren berber ve kuaförlere yönelik denetimlerin devam ettiğini açıklayan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yürütülen çalışmalar hakkında bir açıklama yaptı. Başkanvekili Altunok açıklamasında, “Korona virüs tedbirleri kapsamında geçtiğimiz Mart ayında  geçici süreliğine kapatılan ve İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile 11 Mayıs 2020 tarihinde tekrar faaliyetlerine başlayan berber, kuaför ve güzellik salonları belediye zabıta ekiplerimiz tarafından denetlenmektedir. Belediyemize müracaatta bulunan ve işyerlerinin dezenfekte edilmesini isteyen bu esnaflarımıza biz de destek olmaya devam ediyoruz. Halkımızın sağlığı bizim için çok önemlidir. Normalleşme sürecinde düzenli olarak bu iş yerlerimizin dezenfekte çalışmalarına destek vereceğiz. Ülkemizi ve insanlarımızı tehdit altına alan korona virüs salgını tehlikesi henüz geçmiş değildir. Özellikle bu meslek dallarında halkımıza hizmet veren esnaflarımız ve yardımcı elemanları mutlak suretle hijyen kurallarına uymaları gerekmektedir. Bilim Kurulumuz tarafından belirlenen çalışma şartlarına uyarak hem kendi sağlıklarını hem de vatandaşlarımızın sağlıklarını korumalıdır. Belediye zabıtamız berber ve kuaför salonlarına yönelik başlattığı denetimlerini aralıksız olarak sürdürecektir” dedi.

Yorum Yap

Düşüncelerini Alalım?

* E-Posta adresiniz ve telefon numaranız hiçbir yerde yayınlanmaz. Sadece gerektiğinde sizinle iletişim kurmak için kullanılır.

UYARI Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan, içerikle ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.