Silifke Havadis

Silifke Belediyesi, "Ambalaj Atıkları Geri Dönüşüm Sözleşmesi" İmzaladı

Yerel

Remzi ÖNEL 1202 Kez Görüntülendi 0

Silifke Belediyesi, "Ambalaj Atıkları Geri Dönüşüm Sözleşmesi" İmzaladı

Silifke Belediyesi ile Türkiye’nin en büyük geri dönüşüm tesislerinden biri olan ÇEVDOSAN arasında geri dönüşümde işbirliği sözleşmesi imzalandı.

Mersin’de faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük geri dönüşüm tesislerinden biri olan ÇEVDOSAN A.Ş. ile Silifke Belediyesi arasında devam eden geri dönüşümde işbirliği imza töreni Silifke Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Yapılan sözleşme ile Silifke Belediyesi sınırları içinde kamu kurum ve kuruluşları, okullar, büyük marketler ve çeşitli iş yerlerinde tüketim sonucu oluşan plastik, cam, metal, kağıt ve karton gibi ambalaj atıkları kaynağında diğer atıklardan ayrı olarak biriktirilmesi ve ekonomiye geri kazandırılması sağlanacak.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “Büyük bir hızla artan nüfus, gelişen sanayi ve teknolojideki ilerlemeler sonucunda insanların doğal çevresi üzerindeki etkileri de giderek artmaktadır. Doğal kaynakların hızla tükenmesi, 'geri kazanım ve çevre' konusunun dünya gündeminin ilk sıralarına yerleşmektedir. Bu çalışmalarımız doğal kaynaklarımızın verimli bir şekilde kullanılmasının yanı sıra  gelecek nesillerimizin de kaynak sıkıntısı çekmemesi açısından büyük önem arz etmektedir.  Belediye olarak ÇEVDOSAN firması ile yaptığımız bu sözleşme ile atıkların geri dönüşüme kazanılması ve çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi sağlanacaktır. Ekolojik dengenin sağlanması adına geri dönüşümün şarttır. Çöplerin zamanında ve sağlıklı bir şekilde toplanması ve toplanan çöplerin geri dönüşüme kazandırılması gerekir. Belediye olarak geri dönüşümü çok önemsiyoruz. Bu bilinçle ÇEVDOSAN’la tekrar sözleşme imzalayarak, ambalaj atıklarının düzenli olarak toplatılarak geri dönüşüme kazandırılması sağlanacaktır. Bu bilinçle el ele vererek kentimizi daha güzel ve yaşanılır bir hale getirmeliyiz” diye konuştu.

Silifke Belediyesi Hizmet Binasında düzenlenen imza törenine Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Koçak, ÇEVDOSAN Atık Yönetim San. Tic. A. Ş. Adına  Yönetim Kurulu Üyesi Emre Akbaş,  Belediye Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Taşer ve Belediye Başkan Danışmanı Eyüp Arslan katıldılar.

Silifke Belediyesi "Ambalaj Atıkları Geri Dönüşüm Sözleşmesi" İmzaladı (2)

 

Yorum Yap

Düşüncelerini Alalım?

* E-Posta adresiniz ve telefon numaranız hiçbir yerde yayınlanmaz. Sadece gerektiğinde sizinle iletişim kurmak için kullanılır.

UYARI Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan, içerikle ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.